Uitgaan & Cultuur
Openluchttheater Brilmansdennen nieuw seizoen in met frisse huisstijl
LOSSER - Met de zomer in aantocht kijkt het Openluchttheater Brilmansdennen in Losser reikhalzend uit naar een nieuw en veelbelovend theaterseizoen. Secretaris, Bert Roolvink, al sinds 2004 betrokken bij het theater, vertelt over wat bezoekers dit jaar kunnen verwachten.
Op 10 mei barst het seizoen los met een uitverkochte ABBA-avond, en dat is nog maar het begin. “We kiezen bewust voor een gevarieerd programma,” vertelt Bert. “Bands bekend van The Tribute als ACinDC en Mr. Jones & Just in Case tot een Guus Meeuwis Tributeband, maar ook jaarlijkse dauwtrappersmis, een tango-workshop en kleinere optredens op zondagmiddag. Voor elk wat wils.” Het theater richt zich op een breed publiek: jong en oud. Ook kleinere producties zijn welkom. “Niet alles hoeft groots te zijn,” zegt Bert, “Zolang het iets toevoegt aan de sfeer.”
Samenwerking en betrokkenheid
Op woensdag 14 mei staat ‘Adopt Idee’ op het programma, een initiatief waarbij lokale ondernemers zich presenteren met stands en projecten voor jongeren. Daarnaast zijn er musicals van onder andere het Twents Carmel College en een school uit Enschede, wat de lokale betrokkenheid benadrukt.
Wat is er nieuw dit jaar?
Het theater heeft een frisse uitstraling gekregen met een gloednieuwe huisstijl. “Die mocht wel iets moderner,” lacht Bert. “De den, de muzieknoot en de overkapping van het theater zijn allemaal verwerkt in het nieuwe ontwerp. Het staat inmiddels ook op de hekken. We zijn er trots op.”
Anders dan vorig jaar is dat er geen grote productie als ‘De Bende van Losser’ op het programma staat. “Dat was prachtig, maar zoiets doen we liever eens in de vier à vijf jaar. Het vraagt veel van de organisatie.”
Van kleinschalig naar professioneel
Toen het openluchttheater in 2002 werd opgericht door stichting LAGA, was het allemaal nog vrij kleinschalig. “Twee jaar later zat ik in het bestuur, toen deden we alles met vijf mensen,” blikt Bert terug. Inmiddels draait het theater op maar liefst 94 vrijwilligers. “Er is veel techniek bij nodig – licht, geluid, beeld – en daar heb je mensen voor nodig. Niet iedereen is gepensioneerd en heeft overdag tijd, dus we houden rekening met wie wanneer beschikbaar is.
Met een toegenomen capaciteit naar 1200 bezoekers is er genoeg ruimte om je vrij te bewegen. “Je kunt makkelijk naar de bar of de toiletten, en er is rekening gehouden met de veiligheid. Dat vinden we belangrijk.”
Unieke sfeer in Losser
Wat het openluchttheater echt bijzonder en charmant maakt? “Je zit hier bijna op het podium – je kunt de artiesten haast aanraken,” vertelt Bert enthousiast. Artiesten zijn vaak onder de indruk van de locatie en de organisatie. “We krijgen regelmatig te horen: wat hebben jullie het hier goed voor elkaar.”
Help mee achter de schermen
Tot slot doet Bert nog een oproep: “We zoeken nog vrijwilligers voor camerawerk en voor de bouw en het onderhoud van het theater. Iedereen is welkom.” Hij hoopt dat bezoekers dit seizoen met een glimlach naar huis gaan. “Dat mensen zeggen: ‘Wat een mooie avond, dat wil ik vaker meemaken.’ En dat ze volgend jaar weer terugkomen.”
- door Jolanda Peters
- 5 uur geleden
Ik lees dat jullie mensen zoeken wil wel graag kijken wat ik voor jullie kan doen
Gr jolanda
Reacties