Uitgaan & Cultuur

Uniek jubileumconcert van drumclub Twentse Zorgcentra met Karin Bloemen

LOSSER - RinTinTin, de drumclub van De Twentse Zorgcentra, bestaat vijftig jaar. Dit bijzondere jubileum wordt op zondagmiddag 29 juni groots gevierd met een gevarieerd matinee-concert in openluchttheater Brilmansdennen met gastoptredens van onder meer zangeres Karin Bloemen.

RinTinTin telt twintig muzikanten met een verstandelijke of meervoudige beperking, woonachtig op De LosserHof, het Bouwhuis of vestigingen van Aveleijn in de regio. Al sinds enkele maanden werken ze op hun wekelijkse repetitie-avonden toe naar het jubileumconcert, waarbij ze behalve met speciale gast Karin Bloemen ook optreden met tal van andere artiesten en muzikanten. Daartoe behoren onder meer Jan Riesewijk, het Oldenzaalse Stroat Ensemble en zangeressen Boukje, Claudia, Derdre en Nikki.

RinTinTin is vijftig jaar geleden gestart op initiatief van enkele medewerkers en vrijwilligers. In de beginjaren werd nog regelmatig deelgenomen aan speciale concoursen. Waarbij steevast alle deelnemende drumclubs met de luid bejubelde eerste prijs huiswaarts gingen.

Er wordt vanaf de oprichting regelmatig gespeeld op de locaties van De Twentse Zorgcentra maar ook gaat het muzikale gezelschap soms op tournee voor optredens in verzorgingshuizen, gemeentehuizen, feestzalen en de Grolsch Veste. “De onderlinge kameraadschap is heel groot. Lid ben je voor je leven. Gerrit Hees bijvoorbeeld is sinds het allereerste begin van de partij. Hij wordt altijd in de rolstoel gebracht en opgehaald. Hij slaat geen repetitie over”, zegt Peter Vos, die met Frederique Veldhuis en Johnny Loohuis tot de vaste groep vrijwillige begeleiders behoort.

Voor hen en zeker ook voor de leden van RinTinTin is het elke keer weer een muzikaal feest. Johnny Loohuis: “De repetities zijn een wekelijks hoogtepunt. We hebben zelfs een eigen RinTinTin-lied, dat natuurlijk altijd wordt gespeeld. Soms komen er een paar wat vermoeid binnen, maar als ze eenmaal achter de trommel zitten dan fleuren ze helemaal op. Dan breekt de lach door en is het dikke lol.”

Die blijdschap slaat bij optredens ook over op het publiek. “Overal is het groot feest. Ze krijgen met hun enthousiasme iedereen mee in de polonaise. Los van het feit dat de drumclub voor onze bewoners heel belangrijk is, zijn ze ambassadeurs voor De LosserHof en De Twentse Zorgcentra”, typeert Gijs Braakhuis, die als recreatie-coördinator de vrijwilligersgroep van RinTinTin ondersteunt. “De bewoners stappen met de drumclub uit de schaduw, laten zien dat je ook met een verstandelijke beperking mee kunt doen in de maatschappij.”

Dat blijkt ook met het bijzondere jubileumconcert in openluchttheater Brilmansdennen. Het belooft op zondag 29 juni  vanaf 14.00 uur een muzikaal spektakel te worden. Behalve natuurlijk bewoners en medewerkers van de Twentse Zorgcentra kunnen ook andere belangstellenden hiervan genieten.

Dankzij giften en sponsors is de prijs voor een kaartje beperkt tot vijf euro. Vanwege de verwachte interesse is het aan te raden zo snel mogelijk te bestellen via www.detwentsezorgcentra.nl/rintintin